Wellness studio Flošna

Právě se nacházíte: Úvod Wellness studio Flošna Whirlpool zpět

Whirlpool

Teplota: 35–37˚C
Doporučený pobyt: dle vlastního uvážení, doporučujeme 20 minut

Základem je hydroterapie!

Podstatou pozitivních účinků hydroterapie je vztlak vody, její optimální teplota (35–38 °C) a cílené proudění. Hydroterapie posiluje krevní oběh, snižuje krevní tlak, zlepšuje kožní tonus, uvolňuje svaly a stimuluje imunitní systém. Prospěšně působí také na psychiku člověka: odbourává úzkost, napětí i deprese. Při hydroterapii uvolňuje mozek tzv. endorfiny, které tiší bolest, působí celkově relaxačně a navozují dobrou náladu. Hydroterapie pomáhá také při rehabilitaci po zranění a působí preventivně - zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje kondici a pohyblivost. Účinek hydroterapie je založen na zákonu akce a reakce. Pokud zahřejeme kůži, ať už horkou koupelí nebo obkladem, krev je okamžitě přiváděna k povrchu a pak se vrací k hlouběji uloženým krevním cévám. Horká voda roztahuje cévy, které podporují pocení, uvolňují svaly a klouby a tělesné teplo díky nim proudí k povrchu těla. Celkové prokrvení a uvolnění těla je podpořeno masážními tryskami.

Člověk zažívá ve vodě pocit stavu beztíže, především klouby si odpočinou od neustálého působení gravitace, protože váha těla je ve vodě snížena o 85–90 %. Už samotné ponoření těla do teplé vody zklidňuje a uvolňuje tělo, přičemž se zpomaluje aktivita vnitřních orgánů - termální efekt hydroterapie. Mechanický efekt spočívá v krátko i dlouhodobé úlevě od bolestí. Nezanedbatelné je využití hydroterapeutických účinků pro rehabilitaci těla po fyzické zátěži při sportu. Horká koupel s masáží odplaví kyselinu mléčnou, která se při aktivitě ukládá ve svalech a způsobuje ztuhlost a bolest. Léčebná moc vody se uznává od pradávných dob. Užívá se jak proti jednotlivým onemocněním, tak pro zlepšení celkového zdravotního stavu a snaze zlepšení životního stylu. Vířivka je symbolem ideálního relaxu po náročném dni. „Naložit se“ do vířivky a nechat na sebe působit hojivou sílu vody je ovšem přínosem nejen pro naši psychiku, ale pro zdraví celého organismu.

7 blahodárných účinků vířivek

 • tlumí bolest
 • uvolňují stres
 • zajišťují dokonalou očistu
 • pomáhají proti nespavosti
 • nezatěžují kardiovaskulární soustavu
 • redukují následky artritidy
 • chrání před celulitidou a pomáhají bojovat s nadváhou

Oddechový bazén

Teplota: 30–32˚C
Doporučený pobyt: dle vlastního uvážení

Pohyb ve vodě má na naši tělesnou i duševní kondici blahodárné účinky. V relaxačním 13metrovém bazénu s masážními tryskami, vzduchovou lavicí, perličkou a vodním hřibem si můžete zaplavat, nebo se jen nechat masírovat proudy vody a tím odbourávat neblahé účinky stresu, což povede ke zvyšování vaší duševní pohody.

Relaxační bazén ve Wellness studiu Flošna má od Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje schválené nižší množství chlóru, než jaké je předepsáno zákony a to díky využití technologie UV lamp a ozongenerátoru. Voda v tomto bazéně je proto vhodná ve vymezených časech pro děti od 6. měsíce věku.

Pozitivní účinky

 • celkové uvolnění pohybového aparátu
 • vyplavování endorfinů - hormonů štěstí
 • odstranění bolesti ze zatěžovaných partií těla
 • regenerace těla po zraněních
 • stres a nespavost
 • kardiovaskulární soustava

Ochlazovací bazének, ochlazovací vědro

Teplota: 7–10˚C

Ochlazovací bazén i ochlazovací vědro je umístěno v prostoru u saun v prvním patře Wellness studia Flošna. Žádný jiný způsob ochlazení po sauně či parní lázni se nevyrovná vstupu do bazénu plného ledové vody nebo polití se vědrem se studenou vodou! Vysokou teplotu sauny okamžitě vystřídá rychlé ochlazení a tělo je okamžitě připraveno na další saunování.

Otevírací doba

WELLNESS STUDIO FLOŠNA

 
PONDĚLÍ Zavřeno hod.
ÚTERÝ Zavřeno hod.
STŘEDA Zavřeno hod.
ČTVRTEK Zavřeno hod.
PÁTEK Zavřeno hod.
SOBOTA Zavřeno hod.
NEDĚLE Zavřeno hod.
+420 495 000 709 Kontakty, mapa
Dárkové poukazy Kalendář akcí

Ceník Wellness Studia Flošna

Ceník wellness (pdf) Ceník masáží (pdf) Návštěvní řád (pdf) Provozní řády (pdf)

V ceně vstupného je zahrnuto: zapůjčení ručníku a prostěradla.


Pobyt ve wellness studiu je povolen

PONDĚLÍ (po celý den)od 1 roku
ÚTERÝ - PÁTEKod 18 let
SOBOTA (od 10 do 15 hod.)od 1 roku
NEDĚLEod 18 let

Čipové hodinky

Facebook - Wellness studio Flošna
Šeky a poukazy

mlha 26. února 2021 7°C PÁTEK
mlha 25. února 2021 11°C ČTVRTEK
banner