Správa nemovitostí Hradec Králové, příspěvková organizace

Právě se nacházíte: Úvod zpět

12. 10. 2023

Komplex obchodů a služeb „POD STRÁNÍ" je opraven

Správa nemovitostí Hradec Králové začátkem října dokončila kompletní opravu budovy v ul. Milady Horákové čp. 549. Jedná se o městský objekt, ve kterém jsou umístěny služby pro občany (např. restaurace, lékárna, zdravá výživa, řeznictví, drogerie) a v pravé části je napojen na prodejnu obchodního řetězce.

SNHK realizovala druhou etapu oprav této budovy od dubna letošního roku. Tato etapa zahrnovala opravu fasády restaurace s bowlingem z čelní strany budovy a opravu fasády a nákladové rampy v zadní části budovy, kde je přístup do všech nebytových prostor v přízemí. Design přední části byl přizpůsoben vzhledu levé části objektu. Střední část budovy s červenými okny nyní prošla opravou a novým nátěrem fasády a bylo vyměněno osvětlení u vstupu do restaurace. Restaurace Pod Strání si v letošním roce nechala na střechu objektu nainstalovat fotovoltaickou elektrárnu, čímž značně šetří náklady na energie. Během oprav byla v zadní části budovy omyta fasáda a celá nákladová rampa byla opravena. Práce za bezmála 4 mil. Kč bez DPH realizovala firma WN service s.r.o. ze Sezemic, která vyhrála výběrové řízení. Pravá část objektu při pohledu od vstupu do objektu je vlastněna obchodním řetězcem, takže opravy jsou v jeho režii.

více
04. 10. 2023

PLAVECKÁ SOUTĚŽ MĚST 4. ŘÍJNA 2023 - zúčastníte se?

Plavecký klub Hradec Králové společně se Správou nemovitostí Hradec Králové organizuje ve středu 4. října od 12:00 do 19:00 hodin v plaveckém 50 m bazénu 32. ročník Plavecké soutěže měst 2023. Této tradiční celorepublikové plavecké soutěže, pořádané již od roku 1992, se mohou zúčastnit plavci všech věkových kategorií a každý, kdo v Hradci Králové bydlí, pracuje či studuje.

více
01. 10. 2023

Slunná loučka od 1. 10. 2023 uzavřena

Sobota 30. září 2023 byla posledním dnem, kdy byla v letošní sezóně otevřena Slunná loučka. Slunnou loučku každoročně využívají hlavně maminky s nejmenšími dětmi a lidé, kteří vyhledávají klidné místo na opalování v centru města.

Sezónu jsme zahájili 15. 5. 2023 a celková návštěvnost dosáhla 5248 lidí, což je o 1250 lidí více než v loňském roce.

více
29. 9. 2023

Unikátní časosběrný dokument o opravě jeviště Filharmonie

Správa nemovitostí Hradec Králové provedla během letních měsíců opravu podlahy jeviště hradecké Filharmonie o přibližné velikosti 120 m2, která je z přední části ohraničena otevřeným okrajem jeviště ve tvaru části elipsy, v zadní části pak podlaha navazuje na zadní jeviště z masivních prken z měkkého dřeva. V přední části se nachází hydraulicky výsuvné orchestřiště ve tvaru obdélníku se zaoblenou delší stranou. Na staré vrzající podlaze přední části byl vyměněn rošt a nový povrch byl opatřen masivními dubovými parketami do stromečku a nátěrem zátěžového laku kvůli snadné údržbě. Do nové podlahy bylo vytvořeno 6 otvorů s poklopy pro ukotvení elektro a audio instalace. V zadní části o velikosti zhruba 144 m2 byla prkna zbroušena a opatřena novým černým matným nátěrem tak, aby při nasvícení nevznikaly odlesky. Práce probíhaly od 17. července do 16. srpna a byly provedeny firmou PARKETCENTRUM spol. s r.o. za 785 tis. Kč bez DPH, která vyhrála výběrové řízení ještě v listopadu 2022. Samotná oprava mohla probíhat až v letních měsících po ukončení koncertní sezóny Filharmonie.

Během těchto prací realizovala SNHK také investiční akci magistrátu města, a to doplnění vlhčení do stávajících vzduchotechnických zařízení pro prostory jeviště a hlediště hlavního sálu Filharmonie. Vlhkost vzduchu má totiž významný vliv na životnost koncertních nástrojů, a tak byly do vzduchotechnického zařízení přidány zvlhčující jednotky a do prostoru jeviště a hlediště instalována čidla pro kontrolu a regulaci vlhkosti vzduchu a množství CO2. Dodavatelem této zakázky za bezmála 1,7 mil. Kč byla firma TSVZT s.r.o. z Prahy, která provedla práce dle projektové dokumentace firmy KASTT s.r.o. Hradec Králové.

Přinášíme Vám unikátní časosběrný dokument o realizaci opravy jeviště, který se nám podařilo získat...

více
22. 9. 2023

Aquacentrum otevřeno již tuto sobotu 23.9.

Stejně jako každý rok, proběhla i letos ve dnech 11.9. – 22.9. 2023 provozně-technologická odstávka.

Po loňské téměř dvouměsíční odstávce, která měla snížit průsaky vody do šaten a strojovny, byla tato odstávka plánována spíš jako menší, údržbová. Přesto se těsně před ní a při ní objevilo několik větších problémů, které se nám ale zdárně povedlo odstranit. Z těch největších můžeme jmenovat opravu havarijního stavu odtokového potrubí z bazénu do akumulační jímky nebo výměnu kohoutů a přetěsnění zásobníků na teplou vodu. Přesto však největší akcí této odstávky zůstává rekonstrukce nákladního výtahu, který se používá k zásobování restaurace a bufetu ve vstupní hale, baru u vody a ubytovny.

více

 <  << 1   2   3   4   5   6   7   8   9    >  >>

Zobrazit archiv aktualit


banner